za4etka Курсові, контрольні роботи
на головну пошук оплата зворотній звязок
 

Основні принципи і методи ефективного керівництва

ID: 000553
Тип:

Контрольна

Категорія: Фінанси, міжнародні фінанси, менеджмент
Предмет: Педагогічний менеджмент
Рік: 2012
Cторінок: 34
Зміст:

Контрольна "Основні принципи і методи ефективного керівництва"


Вступ 3
Розділ 1. Педагогічний менеджмент як сучасна теорія ефективного керівництва освітою 5
1.1 Основні принципи педагогічного менеджменту 5
1.2 Функціональна система педагогічного менеджменту 13
Розділ 2. Методи ефективного керівництва у вищих навчальних закладах 17
2.1 Основи менеджменту у вищих навчальних закладах 17
2.2 Основні методи керівництва у вищих навчальних закладах 23
2.3 Сучасні концепції менеджменту у навчальних закладах 28
Висновки 30
Список використаної літератури 33
Текст: Вступ

Керівництво – складний процес, який неможливо виконати успішно, керуючись завченими формулами і постулатами. Сутність сучасного менеджменту полягає в оптимізації конкретних завдань управління завдяки раціональному та оптимальному використанню ресурсів: матеріальних, матеріально – технічних, кадрових, фінансових тощо.
Тому однією із актуальних проблем сучасного керівника є проблема професійного росту, або професійної кар’єри працівників освітньої галузі як однієї із складових особистого розвитку, підвищення рівня знань, вмінь та компетентності, тобто постійного руху до успіху.
...
Розділ 1. Педагогічний менеджмент як сучасна теорія ефективного керівництва освітою

1.1 Основні принципи педагогічного менеджменту

Вітчизняні вчені єдині в тому, що нова парадигма соціального керівництва, яка формується в Україні з урахуванням передового досвіду сучасного міжнародного менеджменту, забезпечить ефективність її економічного і соціального розвитку за дотримання двох головних умов [5,c.66].
Правомірність введення терміна "менеджмент" у теорію вітчизняної педагогічної науки і практики зумовлено такими факторами: ...
Серед основних принципів педагогічного менеджменту, під якими розуміють фундаментальні вихідні положення, що відбивають закономірності існування і розвитку конкретної педагогічної системи, виділяють такі: ...
...
1.2 Функціональна система педагогічного менеджменту

Функціональну систему педагогічного менеджменту в управлінні сучасним вищим навчальним закладом утворюють три головні групи функцій: за цілями управління (орієнтовні), за змістом діяльності закладу (змістові) і за процесом управління ним (операційно-технологічні).
Під функцією (від лат. functio - виконання, здійснення) педагогічного менеджменту розуміють певну діяльність, обов'язок чи роботу менеджера освіти, через яку виявляється суть зовнішніх і внутрішніх зв'язків окремої педагогічної системи з навколишнім середовищем - ринком освітніх послуг [17,c.24].
Група функцій щодо цілей педагогічного менеджменту вищого закладу освіти має включати роботу його керівника за такими напрямами: ...
...
Розділ 2. Методи ефективного керівництва у вищих навчальних закладах

2.1 Основи менеджменту у вищих навчальних закладах

Особливою галуззю менеджменту є менеджмент у вищих навчальних закладах, який має свою специфіку та притаманні тільки йому закономірності. Ця специфіка полягає в особливостях предмета, продукту, знарядь та результатів праці менеджера освіти.
Менеджменту вищих навчальних закладах - це комплекс принципів, методів, організаційних форм та технологічних прийомів управління освітнім процесом, спрямований на підвищення його ефективності. Основні функції менеджменту в освіті [2, c.165]: ...
...
2.2 Основні методи керівництва у вищих навчальних закладах

Законом України “Про освіту” визначено, що освіта - це основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.
Основні методи керівництва у вищих навчальних закладах передбачають,
...
2.3 Сучасні концепції менеджменту у навчальних закладах

Концепція менеджменту – наукові моделі, ідеї, за допомогою яких конструюються системи управління.
Сучасні концепції менеджменту у вищих навчальних закладах:
- Система управління має бути орієнтованою на організаційну культуру, інновації, мотивацію працівників, оптимальність стилю керівництва, задачі та особливості діяльності, філософію організації.
- Відкритість організації як інформаційної, виробничої, соціально-психологічної системи, функціонує за принципом взаємовпливу чинників внутрішніх і зовнішніх, і спрямовує свою діяльність на поступ, розвиток.
...
Висновки
Список використаної літератури

Література:
Коментарі: Контрольна робота "

Основні принципи і методи ефективного керівництва

" з дисципліни "Педагогічний менеджмент" оформлена згідно стандартів, налічує всі передбачені рисунки, таблиці та графіки.
Ціна: 75.00 грн.
Автор: Admin
Розміщено: 2013-01-01
Переглядів: 998
Скачано: 0
Ты студент?
продать курсовые
Платим за готовые рефераты, курсовые, дипломные..
Узнать подробнее
Пошук роботи по ID
Підтримка online